Yaşam

Tunç Soyer’in Mozaik Atatürk Portresi Alaçatı Ot Festivali’nde

Çeşme Belediyesi’nin bu yıl ‘Yeniden Doğuş’ temasıyla 12.’sini düzenlediği Alaçatı Ot Şenliği’nde Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Tunç Soyer’e Hataylı bir yapımcının yaptığı mozaik Atatürk Portresi hediye etti.

Doğadan toplanan yüzlerce çeşit otun stantlarda yerini aldığı 12. Alaçatı Ot Festivali milyonları ağırladı. Festivalin üçüncü gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alaçatı Ot Festivali’ne katılarak stantları gezdi. Önder Soyer’e Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen de eşlik etti.

SOYER, SARSMADAN ETKİLENEN ÜRETİCİLERİN STANDLARINI ZİYARET ETTİ

Başkan Soyer, beraberindeki heyet ile stantları gezdi. Depremden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Adıyaman, Malatya ve Kilis’in yöresel lezzetlerinden oluşturulan stantlarda vatandaşlarla sohbet eden Önder Soyer, deprem dileklerini iletti. kurbanlar. Ziyarette Önder Oran, Hataylı Badiye Galioğlu’nun mozaiklerden yaptığı Atatürk Portresini Soyer’e hediye etti.

BAŞKAN ORAN’A TEŞEKKÜRLER

Hatay’ın mozaik sanatını dünyaya tanıtmak için yola çıkan Badiye Galioğlu, festivale katılma fırsatı verdiği için Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’a teşekkür etti. Deprem sırasında yaşadıklarını anlatan Galipoğlu, “9 ortaklı yerel sanatçı belgelerimizin yanında usta eğitmenleriz. 6 Şubat 2023 sabahına kadar çok iyiydik. Depremde zararımız oldu, satış yerimiz yıkıldı. Bazı ürünlerimizi kurtardık ve malzemelerimiz enkaz altında kaldı. Antakya’da iki ortağımız var. Hepimizin dağıldığı için çok üzgünüm. Maalesef sözün sonuna geldik. Zamanın ne getireceğini bilmiyorum, umarım hayatta kalabiliriz. Bize bu fırsatı verdiği için Cumhurbaşkanımıza minnettarız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kibriscikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu